gizeminlove-coconut-oil-the-body-shop

The Body Shop Coconut Hair Shine

Uzun süredir hakkında yazmak istediğim ürünlerden biri de The Body Shop’ın hindistan cevizli saç parlatıcısıydı. Uzunca bir süredir kullanıyorum bu ürünü. Hatta geçen gün ikinci kavanoza başladım. Peki nedir bu saç parlatıcısı? Öncelikle kendinden dinleyelim:

 

Uygulandığında yumuşak krem formunu alan bu şekillendirici özellikli wax, saçınıza kolayca şekil vermenizi sağlar ve aynı zamanda parlaklık verir, nemlendirir, yumuşatır.

  • Nemlendirir
  • Yumuşatır
  • Parlaklık verir
  • Kolayca durulanır 

diyor The Body Shop’ın kendi sitesinde. Ben bu ürünü elektriklenen, dalgalı saçlarıma bir çare olur diye denemek istemiştim. Ayrıca saçlarım oldukça kuru olduğundan mat görünümü de biraz düzeltir diye düşündüm. Saçlarımı yıkayıp kuruttuktan sonra şekil vermesi zor oluyor. Sürekli maşa, fönle de uğraşmak istemiyorum. Bu ürünle biraz yatıştırır, şekil veririm dedim. Gelelim izlenimlerime:

Coconut Oil Hair Shine 50 gr lık metal kavanozda satılıyor. Kapağını açtığınızda ürün miktarı çok azmış gibi gelebilir ancak çok kolay bitirilebilen bir yapıda değil. Kıvamı çok yoğun. Elinize alırken biraz zorlanıyorsunuz. Çok az miktarı gür saça bile yetiyor. Benim gibi ”Bu kadarcık ne işe yarar?‘ deyip saçınızı bulamayın. Sonuçtan pek hoşlanmayabilirsiniz.

Dediğim gibi ürünün kıvamı çok yoğun tam bir dolaptan yeni çıkarılmış tereyağ gibi. Kullanmadan önce parmaklarınız arasında ısıtıp eritmeniz gerekiyor. Yoksa saçın sadece belli bir yerinde kalarak saça yanlışlıkla bir şey bulaşmış gibi görünüyor. Eğer doğru miktarda ve eşit şekilde saçınıza dağıtabilirseniz, ürün başarılı ve vaatlerini yerine getiriyor.

 

gizeminlove-coconut-oil-the-body-shop-kivami

Coconut Hair Shine kesinlikle buram buram hindistan cevizi kokuyor!

Hindistan cevizi kokusundan hoşlanmıyorsanız yanına bile yaklaşmayın, parfümünü sıkmışsınız gibi, hindistan cevizi gibi geziyorsunuz bütün gün. Seviyorsanız doğru adrestesiniz. Ben özellikle yaz aylarında bu kokuyu çok severim. Kış aylarında da yazı hatırlattığı için severim 🙂

Birincisi kuru-mat görünümü kesinlikle değiştirip parlatıyor. Bu ürünü kullandığım günlerde çevremdekiler saçım ıslak mı diye soruyor. O kadar fark oluyor yani görünümde.

İkincisi saçı güzel yumuşatıyor. Benim gibi dalgalı bir saçınız varsa bukleleriniz daha belirginleşiyor. Saçınız daha az elektriklenip derli toplu bir hal alıyor. Birazcık da ağırlaştırıyor.

 

gizeminlove-coconut-oil-the-body-shop-sac

 

Sevmediğim yönlerine gelirsek :

Ürün miktarını çok iyi ayarlamanız ve saça çok güzel yedirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yağlı,kirli gibi istenmeyen görünümlerle karşılaşabilirsiniz .

Bu ürünü saçınıza kullandıktan sonra kesinlikle fön, maşa vs. yapmayın. Saç inanılmaz yağlı, ağır görünüyor ve birbirine yapışıyor.

Islak saça uyguladığınızda da kuruduğunda yine sanki saç hiç yıkanmamış gibi yağlı yapış yapış bir görünüm veriyor. Bu yüzden ürünü kuru saça uygulamanızı öneririm.

Özetle kuru-mat, elektriklenen ince telli saçlarınızı parlatmak, yumuşatmak için ideal bir ürün. Saç tipiniz bu saydıklarım dışındaysa çok tavsiye etmiyorum. Bunun dışında mat, sert şekil almayan saçlar için çok güzel.

Ürünün fiyatı 29,90 TL. İndirmde yakalarsanız daha uyguna sahip olabilirsiniz tabi. Kavanozun boyutuna, ürünün azlığına çok takılmayın zira o azcık görünen yağı elinize alıp saçınıza kullana kullana bitirmek bir hayli zamanınızı alacak 🙂 Şimdilik hoşçakalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir