Organix Şampuan İncelemesi

Organix Şampuan İncelemesi

Organix Şampuan İncelemesi
Organix Şampuan İncelemesi

 

Organix markasını tercih etmemdeki ilk neden tabi ki piyasadaki kullanmaya alışık olduğumuz şampuanlardan farklı olarak paraben ve sülfat gibi saça ve saç derisine zararlı etkileri olan maddeleri bulundurmaması ya da çok az bulundurmasıydı. Ayrıca yaptığım araştırmalarda özellikle keratin oil in bir hayli meşhur olduğunu gördüm. Genelde saç kırılmasını azalttığı ve saç uzamasını hızlandırdığı gibi harika etkileri olduğunu farkettim ve ben de denemek istedim. Şimdi size kullandığım bu üç şampuan ile ilgili yorumlarımı aktaracağım.

Organix şampuan konusunda oldukça geniş bir yelpazesi var. Bu çeşitleri deneyerek aralarından saçlarıma en uygun olanını bulmak istiyorum. Sırada Keratin Oil’den bile daha popüler olan “Organix Biotin&Collagen Shampoo Saç Bakım Şampuanı” var. Yine saç uzatma iddiası ve saça hacim verme özelliği ile bilinen mor şişeli şampuanı da Coconut Curls bittikten sonra deneyeceğim. Onunla da ilgili yorumlarımı yazarım.

 

Organix Şampuan İnceleme Saç Uzatma

 

Organix marka şampuanlar 385 ml lik şişelerde 30-40 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Eğer indirimde yakalarsanız 25-30 TL ye de sahip olabilirsiniz. Nereden aldığıma gelince diğer alışverişlerimden memnun kaldığım dermobakim.com dan alıyorum. Sizler de diğer dermokozmetik ürünler satan sitelerden, eczanelerden ya da Watsons gibi mağazalardan temin edebilirsiniz.

Organix markasının şampuanların yanı sıra saç kremleri, saç serumları ve şekillendiricileri de mevcut. Beğendiğiniz çeşidini saç kremiyle de kullanabilirsiniz.

Şimdiye kadar kullandığım Organix ürünleri

  1. Tam adı “Organix Spa Collection Quenched Sea Mineral Moisture Shampoo Bakım Şampuanı” olan deniz mineralli şampuan
  2. Organix Keratin Oil Shampoo Kırılma Karşıtı Keratin Oil Şampuan
  3. Organix Coconut Curls Conditioner Nemlendirici Bukle Bakım Şampuanı
  4. Organix B5 Saç Bakım Kremi

 

Diğer Organix ürün incelemelerim için ziyaret edebilirsiniz. > Organix

 

İşe ilk kullandığım deniz mineralli şampuan ile başlayalım.

 

Organix Spa Collection Quenched Sea Mineral Moisture Shampoo Bakım Şampuanı

 

Organix Spa Collection Quenched Sea Mineral Moisture Shampoo Bakım Şampuanı

Organix şampuanlarından ilk denemiş olduğum kendisi. İçerdiği deniz mineralleri ile saçı nemlendirmeyi ve onarmayı vaad eden bir şampuan. Yaz aylarında kullanmıştım. Saçlarımı denizden ve güneşten fazla yıprandığı sıralarda isminden ve kokusundan etkilendiğim için aldım. Bir şişe bitirdim.

Etkilerine gelince ; orta düzeyde bir nemlendirme sağladı. Kullanırken her zamanki gibi ekstra nemlendirme kremi ve maskesi kullanmaya devam ettim. Kullandığım süre boyunca saçlarıma gözle görülür şekilde parlaklık verdi. Olumlu etki olarak bunu söyleyebilirim. Bir de kokusunun saçınızı denizde yıkanmış gibi hissettirdiğini söyleyebilirim 🙂 Saça parlaklık vermesi dışında ekstra bir etkisini göremedim maalesef.

 

Organix Keratin Oil Shampoo Kırılma Karşıtı Keratin Oil Şampuan

 

Organix Keratin Oil Shampoo Kırılma Karşıtı Keratin Oil Şampuan

Gelelim ikinci ve favorim olanına. Organix’in Keratin Oil şampuanı uzun saçı seven veya saçlarının hızlı uzamasını isteyenler arasında oldukça meşhur bir şampuan. Çünkü bu şampuan saçları olduğundan daha hızlı uzatmasıyla ünlü. Ben de bu ününü merak ettim ve denemek istedim. Sonuca gelirsek kullananlardan bazıları gerçekten saçı hızlı uzattığını söylerken bazıları da alakası olmadığını söylemiş. Ama sadece bir şişe bitirmiş olmama rağmen gerçekten böyle bir etkisi olduğunu söyleyebilirim. Saçlarımın yaklaşık iki-iki buçuk ayda uzayabilen kadarı bu şampuanı kullanmaya başladıktan sonra bir ayda uzadı. Buna ben bile şaşırdım. Acaba bana mı öyle geliyor diye düşünürken yakınlarımdan da aynı yorumları alınca Keratin Oil’e olan sevgim bir kat daha arttı. Bunun yanı sıra bu şampuanı kullandığım sürede saç tellerimin daha pürüzsüz ve daha sağlıklı olduklarını fark ettim. Kokusu da şimdiye kadar kullandığım şampuanlardan oldukça farklıydı. Tam olarak neye benzediğini anlayamasam da size limon-tarçın-zencefil gibi bir koku olduğunu söyleyebilirim 🙂 Ama siz de kullandıysanız veya kullanmayı düşünüyorsanız kokladığınızda ne alakası var Gizem derseniz de şaşırmam, bu konudaki yorumlarınızı beklerim efendim 🙂  Ama genel olarak hoş ve kalıcı bir koku. Başka şampuana geçtiğimde Keratin Oil’i özlediğimi söylebilirim.

 

Organix Coconut Curls Conditioner Nemlendirici Bukle Bakım Şampuanı

 

Organix Coconut Curls Conditioner Nemlendirici Bukle Bakım Şampuanı

Gelelim sonuncu ve şu anda kullanmakta olduğum bukle belirginleştirici şampuana. Dalgalı saçlarıma maşa yapmaktan sıkıldığım ve doğal kullanmak istediğim şu sıralar bukle belirginleştirici iddiası dikkatimi çeken başka bir Organix şampuanı daha : Adından da anlaşılacağı üzere buram buram hindistan cevizi ve biraz da turunçgil kokan bukle şampuanımız maalesef bende aradığım performansı gösteremedi. Buklelerimde herhangi bir belirginleşme ya da saçlarımda kabarmama gibi bir etkisini göremedim maalesef. Nemlendirme konusunda başarılı. Ama bir şişeden sonra tekrar dener miyim diye sorarsanız yanıtım hayır olur.

Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yapabilirsiniz 🙂

 

Diğer Organix ürün incelemelerim için ziyaret edebilirsiniz. > Organix

 

Organix Coconut Curls Conditioner Nemlendirici Bukle Bakım Şampuanı

6 thoughts on “Organix Şampuan İncelemesi

  1. Kıvırcık ve kuru bir saça sahibim yani yoğun bir nem gerekiyor saclarima çok büyük hevesle almıştım ama bence parasına göre verdiği etki tatmin etmiyor artık şunu düşünüyorum kıvırcık saç kesinlikle duş sonrası durulanmayan kremlerle istenilen sonucu elde edilenebiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir