Physicians Formula Nude Wear Allık Rose

Physicians Formula – Nude Wear Allık -Rose

Physicians Formula Nude Wear Allık Rose
Physicians Formula Nude Wear Allık Rose

Bu allık bu sene dibini gördüğüm nadir allıklardan. Şimdiye kadar kullandığım allıklar içinde en sevdiğim, her gün kullanmak istediğim ve tekrar tekrar almak isteyeceğim bir allık.

Physicians Formula mineral makyaj sevenler için harika bir marka. Alerjenist Dr. Frank Crandall tarafından yaratılmış. Eşi hassas ve alerjik bir cilde sahip olduğu için makyaj konusunda sorun yaşadığından ona bu markayı hediye etmiş. Markanın doğuşu da ne kadar romantik değil mi?

Markanın genel olarak ürünleri hassas bir cilde sahip olan bende bir sorun çıkarmadı. Ama bu allığın renk tonuna , ciltte doğal bir görüntü bırakmasına tabi ki ambalajına ve fırçasına ayrıca aşığım diyebilirim. Orta kalıcılıkta bir allık olmasına karşın ciltteki taze görüntüsünü çok sevdiğimden geçen yıl en çok kullandığım allık ödülüne sahip oldu.

Siz de yanaklarınızda çok belirgin olmayan, taze bir görüntü seviyorsanız bu allığı inceleyin derim. Ben beyaz tenli olduğumdan “rose” rengi bana çok iyi gitti. Eğer buğday tenliyseniz “natural” rengine bakmanızda fayda var.

Physicians Formula Nude Wear Blush Rose
Bitmek üzere olduğundan renkler biraz zor anlaşılıyor ama tonlar birbirini çok güzel dengeliyor

Üzerindeki “Nude Wear” yazısı bir iki kullanımda kayboluyor. Arka kısımdaki kapağa bir ayna ve fırça koymuşlar. Makyaj fırçalarımın yanımda olmadığı zamanlarda fırçası kurtarıcım oluyor.

Arka kapaktaki minik ayna ve yumuşacık fırçası
Arka kapaktaki minik ayna ve yumuşacık fırçası

Tek seferde renk vermemesi ve biraz tozutması dışında benim için başka bir eksisi yok. Allığı dermokozmetik satan internet siteleri veya eczanelerde bulabilirsiniz. Fiyatı ise 55-60 TL arası.

4 thoughts on “Physicians Formula – Nude Wear Allık -Rose

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir