Yılbaşı Makyajım

Yeni yılın ilk yazısııı! 2015’in getirdiği tüm güzelliklere teşekkür edip, 2016’ya 2015’ten daha güzel bir yıl olması dileklerimi iletip, herkese güzel, mutlu, sağlıklı yıllar diliyorum.

 

Yılbaşı

 

2016’nın ilk gününde ilk yazım yılbaşı makyajım olsun istedim. Havanın çok soğuk olmasından yıldığım için saçımı ve makyajımı oturdum kendim yaptım, çok da güzel oldu 🙂 Zaten genellikle kuaför makyajını kendisine yakıştıramayanlardanım.

 

Makyaj

 

Yılbaşı gecesi için sade ama ışıltılı bir makyaj seçtim. Günlük makyajımdan farklı bir makyaj bazı uyguladım. Cilde doğal bir parlaklık veren L’oreal Lumi Magique Pure Light Primer bu konuda yardımcım oldu. Üzerine yine L’oreal’in True Match fondöteni kullandım. Bendeki rengi R1C1. Yani kartelanın en açık rengi 🙂 Piyasada cilt tonumla daha uyumlu başka bir fondöten bulamadım. Bu yüzden True Match benim her zaman favorim.

 

Makyaj2

 

Göz makyajımda öncelikle The Balm’ın Put a Lid on It far bazını kullandım. Bu baz göz kapağını pürüzsüzleştirip farın daha kalıcı olmasını sağlıyor. Ama uygularken fazla kaçırmamanızı öneririm çünkü fazlası göz kenarlarında birikip pul pul bir görüntü oluşturuyor. Farda tercihim The Balm’ın meşhur makyaj paleti Balm Voyage 2 oldu. Gold, koyu yeşil ve siyah geçişleri kullandım. Voyage 2’deki ‘Bienvenue’ , ‘Bienvenido’ ve ‘Fäilte’ bu geçişlerde kullandığım renkler. Hepsi ışıltılı ve oldukça kalıcı renkler. Farları Sigma far fırçaları ile uyguladım. Makyaj fırçaları konusunda ilerleyen zamanlarda ayrıca bir yazı hazırlayacağım.

 

L'oreal Super Liner Perfect  Slim Eyeliner
L’oreal Super Liner Perfect Slim Eyeliner

 

Farın üzerine yine L’oreal’in Super Liner Perfect Slim eyelineri uyguladım. Kirpiklerime de doğal bir kıvrım veren False Lash Wings’i kullandım. Fırçasının eğimli yapısını çok seviyorum.

 

False Lash Wings
L’oreal False Lash Wings

 

Yanaklarıma allık sürmektense sadece elmacık kemikleri üzerine, bu aralar elimden düşürmediğim Pastel Moonlight Highlighter aydınlatıcıyı kullandım. Verdiği ışıltıya bayılıyorum!!!

 

Pastel Moonlight Highlighter
Pastel Moonlight Highlighter

 

Son olarak rujda seçimim Mac oldu. Yılbaşı gecelerinde yeme-içmeler çok olduğundan ve bolca fotoğraf çekildiğinden kalıcı bir ruj kullanmalıydım. Mac Pink Nouveau beyaz tene çok iyi giden canlı bir pembe. Kendileri gece boyunca beni yolda bırakmadı 🙂

 

Mac Pink Nouveau
Mac Pink Nouveau

 

Bu yazımda bahsettiğim ürünler ;

  1. L’oreal Lumi Magique Pure Light Primer Makyaj Bazı
  2. L’oreal True Match Fondöten
  3. The Balm Put a Lid on It Far Bazı
  4. Pastel Moonlight Highlighter Aydınlatıcı
  5. L’oreal False Lash Wings Maskara
  6. L’oreal Super Liner Perfect Slim Eyeliner
  7. Mac Pink Nouveau Ruj
  8. The Balm – Balm Voyage 2 Makyaj Paleti

 

Yılbaşı makyajım gece boyunca beni rahatsız etmeyen doğal ve ışıltılı bir makyaj oldu. Ben yeni yıla böyle girdim. Yılbaşı makyajımla ilgili soru ve önerileriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum. Tekrardan herkese mutlu yıllar…

2 thoughts on “Yılbaşı Makyajım

  1. Aydınlatıcıyı gerçekten merak ettim.Daha naturel bir görünüm sağlar sanırım.Denedikten sonra sizinle fikirlerimi paylaşmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir