The Balm Efsanesi : ”Balm Voyage”

balmvoyage

The Balm markası deyince hemen herkesin ilk 5’te sayabileceği bir efsane paletten söz edeceğim. ”Balm Voyage”  far paleti.

 

Balm Voyage palet, bugünlerde oldukça popüler Balm Voyage 2 paletinin ablası:) Yani ilk voyage ımız kendisi.

Kapakta bizi tatlı bir hostes hanım karşılıyor. Amerika, İtalya gibi ülkelerinin yanı sıra sol altta İstanbul’a da retro bir havayla yer vermelerini çok sevdim.

Palet, seyahatlerde far ihtiyacınızı karşılayacak kadar renk seçeneğine sahip. Balm Voyage 2′ ye göre ebatları daha büyük olan Balm Voyage 16 adet far ve 3 adet dudak-yanak ürününden oluşuyor.

makyaj, The Balm, Balm Voyage, far, makyaj paleti

Farlar uçak koltuk numaralarına benzer kodlarla isimlendirilmiş. Dudak-yanak lar ise ‘Captain’, ‘First Officer’, ‘Second Officer’ adlarını almış. Palette adeta bir uçak yolculuğundasınız:)

Paletteki farlar ve alt kısımdaki krem yapıdaki dudak yanak ürünleri, diğer paletlere göre oldukça büyük. Farlar ve Dudak Yanak ürünleri iki ayrı kapakla birbirlerine karışmaması için ayrılmış.

Palette ışıltı ve mat renkler mevcut. İnceleyecek olursak:

makyaj, The Balm, Balm Voyage, far, makyaj paletiFarları kullanırken elime herhangi bir kapatıcı, baz uygulamadım. Bu yüzden çok belirgin çıkmamışlar, ama şunu söyleyebilirim:

B1 dışındakiler ışıltılı ama ışıltı çok hafif yaldır yaldır parlamıyor göz kapaklarınız. B1 de nude mat bir ten rengi. B1 i diğer renkleri uygulamadan önce göz kapaklarıma baz olarak kullanıyorum. A1 ve D2 en çok kullandığım ışıltılı nude lar.  A1 daha gülkurusu iken D2 daha pudra bir nude.  İkisi de günlük makyajda harikalar.
makyaj, The Balm, Balm Voyage, far, makyaj paleti

A2, B2 ve C2 daha belirgin olanları. Paletteki en canlı renkler. C2 ışıltılı bir mor, A2 ve B2 ise mat renkler.
makyaj, The Balm, Balm Voyage, far, makyaj paleti

Gelelim hem günlük makyajda dağıtarak hem de gece makyajında rahatlıkla kullanılabilecek renklere. A4, B4, C4 ve D4 renklerinin hepsi ışıltılı. Ama fotoğrafta da görüldüğü (görülmediği) gibi belirgin simli bir görüntüde değiller. C4 hiç benim rengim olmadığından onu hiç kullanmadım. A4 ve D4 gölgeli makyajda en çok kullandıklarım. B4 de kalem fırça ile göz çevresine uygulandığında çok güzel oluyor.makyaj, The Balm, Balm Voyage, far, makyaj paleti

Bu seride de B3 ve C3 mat A3 ve D3 yine ışıltılı. D3 çok belirgin değil, ten rengi, gold ve ışıltılı. A3 de metalik makyajda kullanılabilecek ışıltılı gümüş. B3 ve C3 yine kahveler.makyaj, The Balm, Balm Voyage, far, makyaj paleti

Bu son 3 renk de paletin alt kısmında bulunan dudak – yanak balmları. Yapısı oldukça koyu ve kremsi. Yanaklarda çok az kullanıldıklarında doğal bir renk veriyorlar ama dediğim gibi çok az kullanıp dağıtılması gerekiyor. Dudakta da uygulaması bana zor geldi. Dağıtması zor oldu ve dudaklarım biraz kurudu.

Balm Voyage paletiyle cilt renklendirmeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem günlük makyajda hem de gece makyajına uygun renkler mevcut. En sevdiğim özelliği de tozutmaması ve her The Balm farında olduğu gibi kalıcı olması. Farların daha yakından ve belirgin çekimlerini yazıma yakın zamanda ekleyeceğim. Sevgiler…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir