Kiehls Avakado Yağı İçeren Göz Kremi,Kiehl's,Göz Çevresi Kremi

Kiehl’s Avakado Yağı İçeren Göz Kremi

Kiehls Avakado Yağı İçeren Göz Kremi,Kiehl's,Göz Çevresi Kremi

 

Göz çevresi, hem yapısının ince ve hassas olmasından hem de makyajda en çok yorulan bölge olmasından özel bir bakımı hak ediyor. Yorgunluğumuz, hastalığımız ya da uykusuzluğumuz göz çevrelerindeki koyu halkalarla kendilerini kolaylıkla belli edebiliyor. Sadece kapatıcı kullanarak bu koyu halkaları bir dereceye kadar saklayabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için en temel adım tabi ki temizleme ve sonra da nemlendirme. Yüz kremlerinin yapısının bir çoğu göz çevresi için ağır gelebileceğinden mutlaka göz çevresine özel bakımlar tercih edilmeli.

 

Göz çevresini nemlendirme benim günlük bakım rutinimde asla atlamadığım bir adım. Göz kremlerine başlama yaşı diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Göz çevresi her dönemde döneme uygun ürünlerle mutlaka nemlendirilmeli ve ihtiyacı olan bakıma sahip olmalı. Anti-aging ürünler elbette belli bir yaş sonrasında kullanılmalı ancak nemlendirme temel bir ihtiyaç. Özellikle çok kuru bir cildiniz varsa yeterince nemlendirmeden hiçbir ürün hiçbir makyaj iyi durmuyor.

 

Uzun zamandır göz çevresi kremini günlük bakımında kullanan biri olarak bugüne kadar birçok markanın kremini denedim. Genel amacım nemlendirme olduğu için birçoğundan memnun kaldım. Hiçbir etkisini göremediklerim de oldu. Bu yazımda size bahsedeceğim ürün ise etkisini gözle görülür şekilde fark edebildiklerimden : Kiehl’s Avakado Yağı İçeren Göz Kremi

 

Kiehl’s in bu avakadolu kremiyle Kiehl’s mağazası ziyaretimde aldığım deneme boyu sayesinde tanıştım. Aldığım deneme boyu ürünün ambalajını toplu iğneyle delip yaklaşık bir hafta boyunca kullandım. Ne oldu? Bayıldım. Gerçekten istediğiniz şey nem ise bu krem size sonuna kadar veriyor. Deneme boy bittikten hemen sonra da mağazaya tekrar gittiğimde 15 ml lik olanından bir tane aldım.

Kiehls Avakado Yağı İçeren Göz Kremi,Kiehl's,Göz Çevresi Kremi

Kiehl’s bu göz kremini avakado yağı içermesinin yanı sıra, yağ içinde su molekülü bulunduran eşsiz formül olarak tanımlıyor. Ürün sarı-yeşil renkte krem-jel arası bir kıvamda kokusu da varla yok arası gibi. 15 ml lik ve 28 ml lik iki seçeneğe sahip. Ben 15 ml lik olanını yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum ve hala bitmedi. Ürünü sadece sabahları yüzümü yıkadıktan sonra makyaja başlamadan önce kullanıyorum. Gelelim etkilerine :

Kiehls Avakado Yağı İçeren Göz Kremi,Kiehl's,Göz Çevresi Kremi

 

Kremin çok çok azı, bir göz için bir mercimek tanesi kadarı yeterli geliyor. Başta o kadarı hiç yetmezmiş gibi görünse de dağıttıkça daha sıvı bir hal alıp bütün göze yetiyor. Serçe parmaklarınızın arasına alıp dairesel hareketlerle ısıtıp göz çevresine o şekilde uygularsanız daha iyi sonuç alıyorsunuz. Başta krem gibi olan yapı, göz çevresine dağıttığınızda jel kıvama geçiyor ve çok güzel nemlendiriyor. Etkisini bütün gün hissedebileceğiniz kremin üzerine yaptığınız makyajda kuruma, pullanma yapmıyor. Göz altı morluklarını yüzde yüz yok ediyor diyemem ama göz çevreniz daha aydınlık ve sağlıklı görünüyor. Göz altı halkaları fazla olanlar için çok etkili olacağını sanmıyorum çünkü ürünün hedefi sadece nemlendirmeye yönelik.

 

Kiehl’s Avakado Yağı İçeren Göz Kremi’ni kullananların yorumlarını incelediğimde göz altındaki minik beyaz bezeleri artırdığı şikayeti dikkatimi çekmişti. Bu, ürünün gerektiğinden fazla kullanılması durumunda ortaya çıkan bir durum. Söylediğim gibi başta mercimek kadarını elinize aldığınızda asla yetmezmiş gibi görünüyor ve bu yüzden ürünü ihtiyacı olandan fazla fazla sürmeniz mümkün. Fazla kullanımı bezelere neden oluyor olabilir ancak ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bunun yanında göz çevreniz yağlı ise bu ürün sizin için uygun olmayabilir, ben yorumlarımı hayli kuru olan göz çevremdeki sonuçlara göre yazıyorum.

 

Bu göz kreminde en sevdiğim ne oldu derseniz birincisi uyguladıktan sonra göz altlarına verdiği parlak, aydınlık görünüm. İkincisi ise üzerine sürdüğüm kapatıcı vs. ürünlerinin harika duruyor olması. Pullanma sorunuyla çok uğraşmış biri olarak bu krem ilaç gibi geldi göz altlarıma. Göz çevresini yeterince nemlendirmiş gibi hissediyorum. Bunda avakado yağının da ayrı bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

 

Eğer bulunduğunuz şehirde bir Kiehl’s mağazası var ise kremin önce deneme boyunu isteyerek kendi cildinizde denedikten sonra almanızı tavsiye ederim. Kiehl’s mağazasına ulaşamayanlar içinse göz altlarınız normal-kuru, göz altı halkalarınız fazla değilse markanın internet sitesinden satın alarak denemenizi öneririm.

 

15 ml lik olanı bana aylardır her sabah kullanamama rağmen yetiyor. 28 ml lik olanını alırsam bitirene kadar yapısının bozulabileceği  endişesi var açıkçası. Ama bu kremi iki kişi birlikte almak istiyorsanız 28 ml lik olanından alıp ikiye bölmek mantıklı ve daha hesaplı olacağından bir düşünün derim 😉 Sevgiyle kalın..

 

2 thoughts on “Kiehl’s Avakado Yağı İçeren Göz Kremi

  1. çok detaylı bir inceleme, bende severek kullanıyorum, fiyatını hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir