gizeminlove yeni pembe starbucks kupası

Starbucks Kupası Merakı

gizeminlove yeni pembe starbucks kupası

 

Türkiye’de seveni kadar sevmeyeni de çok olan Starbucks, son zamanlarda kahvelerinden çok kupaları ve termoslarıyla adından söz ettirir hale geldi. Kahve içilecekse elbette farklı bir çok seçenek var ama özellikle sosyal medyada Starbucks kupası ayrı bir ilgi alanı haline geldi. Dönem dönem yeni serileriyle ilgi çeken kahvecimiz, kupa ve termos modelleriyle fincanı ya da termosu kahve içilme aracından çok daha öteye taşıdı.

 

Yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günler için özel seriler çıkaran marka son zamanlarda neredeyse hepimizin gönlünün efendisi olan pembe renge yöneldi ve sonucu tahmin edersiniz. Hepsi olmasa da birçoğu gerçekten çok tatlı tasarımlara sahip.

 

Güne çaysız kahvesiz başlayamayan, çaysız kahvesiz bitiremeyen bendeniz için tahmin edersiniz ki termos denen icat çok önemli. Özellikle sabahın ilk saatlerinde hayat kurtarıyor desem yeridir. KPSS hazırlık döneminde başlayan alışkanlığım bugünlere kadar devam etti ve her sabah termosa kahve hazırlamadan evden çıkamaz hale geldim. İşe gittiği halde içi uyumaya devam eden arkadaşlara tavsiyemdir.

 

İlk termosum özellikle daha çok bitki çayları için uygun olan şeffaf, plastik olanlardandı. Ama o da içindekini en fazla yarım saat sıcak tutabiliyordu. Bu yüzden çelik olanlardan bir tane aldım. Beni 2-3 saat kadar idare etmesinden dolayı kendisini çok sevdim. Buraya kadar olan alışverişlerim tamamen ihtiyaç amaçlıydı ta ki Starbucks şu termosu çıkarana kadar :

 

https://www.instagram.com/p/BO9ctG6AAHJ/?taken-by=gizeminlove

 

Bu pembiş termos ben nereye gidersem yanımda. Gelelim bence şimdiye kadar üretilenler arasında tüm zamanların en iyi Starbucks termosuna :

 

https://www.instagram.com/p/BPevBeXgkVR/?taken-by=gizeminlove

 

Bu pastel pembe, üzerinde klasik Starbucks yazı stili olan termos ilk çıktığı anda o kadar çok beğenilmişti ki gittiğimiz hiçbir yerde bulamamıştık. Başka şehirden bir arkadaşım sağolsun bulup bana gönderdi (Mervecim seni seviyorum 🙂 ) ve bu şeklide kavuştuk. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala bana soranlar var nerede bulabiliriz diye. Hala seviyorum hala seviyoruz 🙂 Bu termosun eksi yanı kapağının bir kısmının açık olması. Yani çantanıza atıp çıkamıyorsunuz. Evdeyken, ders çalışırken kahvenizin hemen soğumaması için kullanabiliyorsunuz sadece.

 

Termosların yanına tasarımları yine çok başarılı olan kupalar da yavaş yavaş eklenmeye başladıkça bu olay artık  koleksiyon yapmaya döndü. Artık dönem dönem çıkan kupalardan (beğendiklerimi- yetişebildiklerimi) alıp koleksiyona ekliyor ve tabi ki kullanıyorum. Sizin de aranız çayla kahveyle iyiyse ya da benim gibi kupa biriktirme hastalığınız varsa Starbucks’ın raflarına bir göz atın. Zaten atmasanız da özellikte instagram fotoğraflarında kendileriyle sıkça karşılaşmanız mümkün.

 

 

https://www.instagram.com/p/BQDDBMbA_E2/?taken-by=gizeminlove

2017 Sevgililer Günü koleksiyonundan…

 

 

https://www.instagram.com/p/BQ5CfCLg4mh/?taken-by=gizeminlove

2017 yılı Sevgililer Günü koleksiyonundan çok sevilen kapaklı kupası…

 

https://www.instagram.com/p/BN1Yk94gQI2/?taken-by=gizeminlove

2016-2017 yılı yılbaşı serisinden…

 

 

https://www.instagram.com/p/BLQ97AeA_wN/?taken-by=gizeminlove

 

 

https://www.instagram.com/p/BELh5sFDSzT/?taken-by=gizeminlove

2015-2016 yılbaşı koleksiyonundan…

 

 

https://www.instagram.com/p/BMObPOKAaHo/?taken-by=gizeminlove

8 thoughts on “Starbucks Kupası Merakı

  1. Yeni kupası da çok güzel Senin fotoğraflarınla göze daha da güzel görünüyor. Bu arada bende seni seviyorum canım arkadaşım.

  2. Kupaları gerçekten güzel reklam yapmak gibi olmasın ama bende bilgisayar başına geçerken kullandığım kupamı oradan almıştım (:

  3. Anladığım kadarıyla yol yapmışsın Starbucks’a . Yeni bardak, yeni fiyat mı? Gerçi pek uğradığını da söylenemez ama gidersem yabancılık çekmeyeyim bari.

  4. Merhabalar sitenizi wmaraci üzerinde bugünkü blog yazım kısmında gördüm ve tıklayarak size destek olmak istedim. Sanırım siteniz
    henüz yeni. Ama içeriklerinize göz gezdirdiğimde çoğu özgün ve size ait yazılar. İyi yerlere geleceğinizi düşünüyorum. Bu arada
    sitenizi takibe aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir