Mac-Prep-Prime-Aydinlatici-Kapatici

Mac Prep-Prime Aydınlatıcı Kapatıcı

Göz altı kapatıcısı olarak yaklaşık 6-8 aydır Lancome’un Effacernes göz altı kapatıcısını severek kullanıyordum. Yazısını okumak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz > ( Lancome Effacernes Göz Altı Kapatıcısı ) Geçen gün de bitirince yenisini hemen alayım derken Mac’in sitesinde Prep+Prime kapatıcısı dikkatimi çekti. Aydınlatıcı  kapatıcı olarak belirtiliyor olması da beni cezbetti.

Mac mağazasına uğradığımda da deneme fırsatı buldum. Benim tenime tabi ki de en açık rengi Bright Forecast uygundu. Mac mağazasındaki mua Pro longwear kapatıcıyı bir gözüme, Prep-Prime ı diğer gözüme uyguladı (O minik kapatıcı fırçasıyla ne kadar başarılı uyguluyorlar.). Pro long wear kesinlikle günlük kullanım için uygun değil. En azından ben her gün onu sürüp dışarı çıkamam çünkü göz altlarınızı kapattığınız çok belli oluyor ve cilde katı bir görünüm veriyor. Gece makyajı, düğün makyajı için daha uygun olur diye düşünüyorum.  Bu yüzden Prep-Prime daha bir kullanılır gibi geldi ve Bright Forecast rengini aldım.

 

Mac-Prep-Prime-Aydinlatici-Kapatici

 

Kapatıcı kalem şeklinde ve fırça uçlu ambalajında. Arka kısımını çevirerek ürünün fırçaya gelmesini sağlıyorsunuz. (Loreal’in Lumi Magique Kapatıcısı da aynı şeklide bir ambalajdaydı ve ben uzun bir süre arka kısmını çevirmeyi akıl edemediğim için kullanamamış, keşfettiğimde de dehşet bir aydınlanma yaşamıştım 🙂 ). Gelelim 3- 4 günlük kullanımım sonucu ilk izlenimlerime : Kapatıcılığı ortanın üzerinde, uygulaması, dağılması kolay, göz altlarınız kapatıcı var diye bağırmıyor (Ben H&M den aldığım makyaj süngeriyle uyguladım) . Ama Lancome Effacernes kapatıcısı kadar aydınlık bir görünüm vermiyor, Lancome’unki kadar yumuşak ve kapatıcılığı yüksek değil. Açıkçası Prep-Prime yerine Effacernes’e devam etseydim diye düşünmedim değil. Bundaki en büyük etken Effacernes’in göz altı morluklarını kapatıp aydınlık görünüm verme konusunda çok daha başarılı olmasıydı. Effacernes’in tonunun daha beyaz, Prep-Prime’ın ise daha sarı olması da Effacernes’i daha çok sevmemde bir etkendi sanırım. Mac’in Prep-Prime’ı tek başına yeterli gelmedi ama üzerine bir ürün daha kullansaydım da çok belirgin ve doğal durmayan bir uygulama olurdu.

 

Mac-Prep-Prime-Aydinlatici-Kapatici-teddy-goz-kalemi

 

Mac Prep-Prime yazısı daha çok Lancome Effacernes Kapatıcısıyla karşılaştırması yazısı gibi görünüyor sanırım ama aklım onda kaldığından oldu bu 🙂 Eğer fikrim değişir ya da yeni bir şey keşfedersem mutlaka paylaşacağım. Şimdilik Ah nerede vah nerede Effacernes :))

Diğer Mac ürünleri ile ilgili yazılarım için buraya tık tık > Mac Alışverişim

3 thoughts on “Mac Prep-Prime Aydınlatıcı Kapatıcı

  1. tam da almak istedigim urunlerle ilgili bir inceleme olmus cok tesekkurler ellerine saglik boyle yazilarin devamini bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir