Benefit Hello Flawless Fondöten

Benefit Hello Flawless Fondöten

Herkese yeniden merhaba! Bugün tam yaza uygun bir yazıyla karşınızdayım. Konu nedir derseniz yaz sıcaklarında olsa dert olmasa ayrı bir dert olan fondöten.

Yaz sıcaklarının bastırmasıyla kışın seve seve kullandığımız fondötenlerimiz sıcakta adeta bir maske haline dönüşüyor, cilt kusuyor, görüntü ise felaket. Ben yaz aylarında fondöten kullanmıyorum diyenlerdenseniz ne güzel! Yazın fondöten çok ağır geliyor daha hafif bir şey olsun ama yine de cildimi pürüzsüz göstersin diyorsanız uzun zamandır çoook sevdiğim fondötenimle tanıştırayım sizi: Benefit Hello Flawless Fondöten.

Benim Hello Flawlessla tanışmam geçen sene bahar aylarında oldu. Sephora’ya biten Estee Lauder Double Wear fondötenimi yenilemek için girmiştim. ( Onu da sevmiştim daha sonra bahsedeceğim.) Sephora çalışanına yaz aylarına daha uygun bir şey aradığımı söylediğimde beni Benefit standına yöneltti. Hello Flawless ı daha önce çok görmüştüm ama denemek aklıma gelmemişti. Benim ten rengime uygun olan ivory tonunu elimde denediğimde başta koyu gibi geldi ama yayılınca biraz açıldı. Özelliklerini de öğrenince almaya karar verdim ve geçtiğimiz bütün yaz boyunca bu fondöteni kullandım. Sonraları yaz aylarında kullanmakla kalmadı bütün sene boyunca elim başka bir fondötene gidemedi. Çok sevdim.

 

Benefit Hello Flawless Fondöten

 

Artıları

Nelerini sevdiğime gelirsek:

 • Spf 25 koruma faktörlü olması. (İnternet sitesinde Geniş spektrumlu 45 SPF PA+++ şeklinde açıklaması var ama)
 • Nemlendirme özelliğinin bulunması
 • Yağsız olması
 • Ne renkli nemlendiriciler kadar hafif ne diğer fondötenler kadar yoğun olması
 • Kapatıcılığı hafif-orta olmasına rağmen kızarıklıkları oldukça başarılı kapatması
 • Cilde aydınlık vermesi
 • Kolay dağıtılması
 • Pompalı şişesinin kullandıkça içindeki fondöteni vakumlayarak yukarı çekmesi( Böylece şişenin içinde bittiğinde üründen hiç kalmadığı için rahatlama oluyor:))
 • En sevdiğim yönü de burun kenarları ve çevresinde pullanma yapmaması.

Eksileri

Eksilerine gelirsek:

 • Gün içerisinde yenileme ihtiyacı
 • Gelen zamlarla fiyatının yüksek olması.( Sephora’larda 30 ml’lik şişelerde fiyatı 219₺ )

Ben Hello Flawless ı sünger ya da sigma f80 fırçayla uyguladım. Fırçayla uygulamada daha başarılı buldum. Yaz için düşündüğüm halde bütün yıl kullandım ve şişe bu durumda. &&&&&&&&&&&&
Siz de yaz ayları için hafif, cildinizde varlığını hissetmediğiniz bir fondöten arıyorsanız Benefit Hello Flawless a bir göz atabilirsiniz. Sevgiyle kalın…

1 thought on “Benefit Hello Flawless Fondöten

 1. Merhabalar gizem hanım,
  Yazılarınızı yakından takip ediyorum ancak bazen anlamadığım tejnik şeyler de oluyor 😉 mesela bu yazıda yüksek spektrum demişisiniz. 😀 neyse ben ona bakıp araştırıcam.
  Size bir sorum olacak. Cildim kuru o yüzden bemlendirici özellikli fondöten tercih ediyorum ama islak islak görünen terlemiş gibi bir görüntüden goşlanmıyorum. Sizce ne tapmayılım. Transparan pudrayla mı geçeyim yoksa bemlendirici kullanmak yerine başka tür bir fondöten mi deneyeyim. Bu arada kapatıcılık benim için önemli onu da belirteyim.
  Şimdiden teşekkürler. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir