lancome effacernes gizeminlove

Lancome Effacernes Gözaltı Kapatıcısı

Lancome markası bende ilk kez ”La Vie Est Belle” parfümüyle iz bırakmıştı. Parfümleriyle meşhur olduğu kadar makyaj ürünleriyle de adından söz ettiren bir Fransız markası olan Lancome’un parfümünden sonra aldığım ilk ürünü Effacernes gözaltı kapatıcısı oldu.

 

lancome effacernes gizeminlove
Uzuuuunca bir süredir göz altlarıma Garnier’in meşhur gözaltı roll-on kapatıcısı kullanan ben, Garnier’in ambalajını değiştirmesinden sonra renk adı aynı olduğu halde tonu eskisinden farklı olan kapatıcıya hiç alışamamıştım. Yine kapatıcılığı orta fakat dokusu ince olan bir kapatıcı arayışındaydım ki sevgili Cocobolinho’nun youtube kanalındaki bir videosu sayesinde bu kapatıcıyla karşılaştım ve ilk Sephora ziyaretimde incelemeye karar verdim.
Peki ne mi oldu? Bayıldım! Gerçekten dokusu tam istediğim gibi ince, kapatıcılığı bana yetecek düzeyde iyi ve aynı zamanda verdiği aydınlık görünüme hayran kaldım. Koyu halkalarım çok belirgin olmasa da zaman zaman beni rahatsız edecek düzeydeler ve Efffacernes onları gizlemekte oldukça başarılı.

 

lancome effacernes gizeminlove
Effacernes Kapatıcı 15 ml lik minik tüpünde ancak çok çok az bir miktarı bile bütün gözaltına yaymaya yetiyor. Bendeki rengi 01 Beige Pastel. Ben süngerle uygulamayı tercih ediyorum ve görünümden çok memnunum. Eğer göz altlarımı geceden iyi nemlendirmişsem sürdükten sonra çizgilere dolma vs. yapmıyor. Bütün gün beni idare ediyor. Ayrıca ürünün spf-30 luk güneş koruması da var.

 

lancome effacernes gizeminlove
Ben cildimde kapatma ihtiyacı hissettiğim yerlere de uyguluyorum. Kapatıcılığı ortadan biraz daha yüksek diyebilirim. En sevdiğim özellikleri de sürdüğümde verdiği yumuşaklık hissi ve aydınlık görünümü.
10 üzerinden kaç verirsin derseniz ben Effacernes’a 8 derim. Sephora’dan 130 Tl ye almıştım ancak indirimde yakalarsanız daha da uyguna almanız mümkün. Bitince kesinlikle yeniden alacağım Effacernes gözaltı kapatıcı makyaj rutinime şimdiden girmeyi başardı. Sevgiler…

 

 

1 thought on “Lancome Effacernes Gözaltı Kapatıcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir