Chanel Coco Mademoiselle

Merhaba, bahsetmek istediğim ilk konu bir kadının mutlaka kullanması gerektiğini düşündüğüm parfümler ve benim için parfüm eşittir Coco Mademioselle !

Coco Mademioselle1

 

Eski sayfamın adına esin kaynağı olan bir bakıma artık benim bir parçam haline gelen Coco Mademoiselle , ‘artık hoş fakat kalıcı olmayan’ parfümlerden sıkıldığım zamanlarda herkeste kokmayan ve gerçekten kalıcı bir parfüm arayışlarım sırasında karşıma çıktı.
”Coco Mademoiselle benim aradığım koku mu?” diye merak edenler için şöyle anlatayım:
Eğer Çok çok ağır kokular sizi boğuyor, nefes almanızı bile zorlaştırıyor ancak kalıcı ve kişiliği olan bir koku arıyorsanız,
Hem kadınsı hem de olmak hem de genç ruhunuzu yansıtmak istiyorsanız,
Çevrenizde duyduğunuz benzer kokulardan sıkıldıysanız
En önemlisi kalıcılık arıyorsanız Coco Mademoiselle tam size göre.
Bu harika kokunun içeriğinde neler varmış bir de ona göz atalım:
Üst nota: Portakal, mandalina, portakal çiçeği, bergamot.
Orta nota: Yasemin, Türk gülü, ylang-ylang.
Alt nota: Tonka fasülyesi, paçuli, vetiver ve misk.
Bu notalardaki bitkilerin çoğunu ben de bilmiyorum ama genelde içeriğinde portakal çiçeği , yasemin olan kokular beni cezbediyor 🙂
Coco Mademoiselle benim için neden mi bu kadar vazgeçilmez oldu derseniz en önemli nedeni çok az miktarının kıyafetlerimden ve tenimden çıkmaması ve diğer bir çok parfümün yaptığı gibi boğazımı yakmaması. Evet hassas bir boğazım var ve hemen hemen her koku beni rahatsız ediyor. Coco Mademoiselle de müthiş kalıcılığına rağmen böyle bir sorun yaşamadım.
Coco Mademoiselle in edt ve edp olmak üzere iki çeşidi mevcut. İkisini de kullandım. Genelde edt nin çok kalıcı olmadığı kanısı vardır ama Coco Mademioselle in edtsi bile oldukça kalıcıydı.

 

Coco Mademioselle2

2 thoughts on “Chanel Coco Mademoiselle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir