Mac-Teddy-Goz-Kalemi

Mac Teddy Göz Kalemi

Günlük makyajlarda eyeliner kullanmayı sevmeme rağmen son zamanlarda daha doğal bir görünüm aradığım için göz kalemi arayışına girmiştim. Şöyle akmayan, uçmayan uygulaması kolay bir kalem arıyordum. Mac’in Teddy göz kalemi Youtube’da makyaj videolarında dikkatimi çekmişti. Hamiyet Akpınar’ın yaptığı makyajlarda kullandığını görünce merakım iyice arttı. Mac’e ilk ziyaretimde de deneme fırsatı buldum.

 

Mac-Teddy-Goz-Kalemi

 

Videolarda izlediğim kadarıyla Teddy’i  koyu bir kahve sanıyordum ancak tam olarak öyle değilmiş. Teddy içerisinde kızıl ışıltılar bulunan bronz bir kahve. İlk bakışta günlük kullanım için uygun olmadığını düşündüm ancak mağazadaki uygulamadan sonra hiç de abartılı durmadığını fark ettim. Kızıl yansımalar göze sürüldüğünde yaldır yaldır parlamıyor. Göze ışık veriyor. Bronz kahveliği de siyah gibi keskin bir görünümden çok doğal bir sonuç sağlıyor. Özellikle yeşil ve ela gözlere şiddetle tavsiyemdir çünkü bu renklerle çok uyumlu olacağını düşünüyorum. Benim göz rengim yeşil ve gözlerimi abartmadan ön plana çıkardı açıkçası Teddy.

Kalemi göz içine da rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz. Ben göz kapağı üzerine ve gözün dış alt kısımlarına uygulamayı sevdim. Kentpark Avm mağazasında benimle ilgilenen danışman göz altlarına sürüp fırça yardımıyla dağıtmanın çok daha iyi olacağını söyledi, henüz o şekilde denemedim.

 

Mac-Prep-Prime-Aydinlatici-Kapatici-teddy-goz-kalemi
Teddy’nin çok hafif bir uygulaması

 

Ancak birkaç günlük kullanım sonucunda not ettiklerim, kesinlikle akmıyor, çok hafif bir dağılma oluyor (Gözlerimi kaşıdığım için de olmuş olabilir.). Uygulaması oldukça kolay ve yumuşak, kalemin uzunuluğu da beni uzun bir süre idare edecek gibi. Işıltıları da günlük kullanımda beni rahatsız etmeyecek düzeyde.

Göz kalemi-eyeliner kullanmayı, gözlerinizi çerçevelemeyi, ön plana çıkarmayı seviyorsanız ve bunu günlük makyajda çok da abartmadan yapmak istiyorsanız Teddy’i inceleyebilirsiniz 🙂 Diğer Mac ürünlerim ile ilgili yazılarım için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. > Mac Alışverişim

3 thoughts on “Mac Teddy Göz Kalemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir