Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Makyajınızı temizlerken kullandığınız makyaj çıkarıcılar , temizleme jelleri gibi şeylerin yeterli gelmediği hissi ile cildinizde hala bir ağırlık hissettiğiniz oluyor mu? Son zamanlarda  bana olan buydu. Her gün makyaj yapıp her akşam da temizliğine özen göstermeme rağmen cildimde minik pütürler oluşmaya başlamıştı. Peelinglerin de yeterli bir etkisini görememeye başlayınca ilgim yüz temizleme cihazlarına kaydı. 

Piyasada pek çok marka yüz temizleme fırçası var. Benim dikkatimi çeken ise Braun oldu. Nedenine gelirsek; Braun kişisel bakım deyince akla ilk gelen markalardan ve şimdiye kadar kullandığım ürünlerinden memnun kalmadığım olmadı. Fiyatı da diğer markalara göre nispeten daha uygun olduğu için seçimim Braun oldu. İncelemesine gelirsek;

Cihazın iki tür kullanımı var: Yüz temizleme fırçası ve yüz epilatörü

Cihazın ıslak ya da kuru olarak kullanılabileceği yazılmış yani duşta da bu cihazı kullanabilirsiniz ama ben cesaret edemediğimden duşta hiç kullanmadım 🙂 

Makineyi 1 tane kalem pille çalıştırıyorsunuz. Kutusundan çıkanlara gelirsek :

1 tane kalem pil

1 tane beyaz fırça başlığı

Yüz epilatörü ve kapağı

Epilatörde kalan tüyleri temizlemek için minik fırça

Cihazı ve parçalarını saklayıp yanınızda taşıyabileceğiniz fermuarlı çanta

Benim aldığım modelde bir tane de ışıklı el aynası var. 

Cihazın altında pili takmak için bir kapak var ve nedendir bilinmez kapağın garip bi açılma sistemi var 🙂 25 kuruş yardımıyla açabildiğiniz bir girinti yapmışlar.

 Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Ben bu makineyi aslında sadece yüz temizleme için almıştım. Epilatör özelliğini kullanmam gibi geliyordu ancak dudak üstündeki minik tüyleri bile gayet güzel aldığını fark edince epilatör başlığını da kullanmaya başladım. Kaş arasını ve alındaki tüyleri de çıkma yönlerine göre çift yönlü çalıştırma özelliği sayesinde alabiliyorsunuz.  (Çalıştırma düğmesi sağ ve sol olarak iki yönde açılabiliyor.) Kaş için kuaföre gitmeye henüz çok gerek yok ama etrafında çıkanlardan rahatsızsanız epilatörle kuaföre gidene kadar idare ediyor. 

Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Gelelim yüz temizleme özelliğine ;

Makine kutuda epilatör başlığı takılı halde bulunuyor. O başlığı da direkt çekerek çıkarıyorsunuz. Fırça başlığını takıp fırçasını da başlığa yerleştiriyorsunuz. Fırçayı geri çıkarmak için başlığın üzerinde bir düğme var ona basınca fırça kendiliğinden çıkıyor.

Makineyi çalıştırdığımda başta hızı çok yavaş ve güçsüz geldi. Ancak yüzüme uyguladığımda bu hızın bile çok olduğunu anladım. Özellikle söylemem gerekiyor, makineyi asla kuru cilde uygulamamalısınız ve mutlaka bir temizleme jeli, köpüğü gibi şeylerle kullanmalısınız. Cildi biraz ıslatıp temizleme jelini cildinize biraz yaydıktan sonra makineyi kullanmaya başlayın. Jeli makinenin fırçasına sürüp cildinize uygularsanız jel fırçanın diplerinde kalıyor ve cildinize nüfuz etmiyor. 

Kutudan çıkan fırça dokunduğunuzda yumuşakmış hissi verse de ciltte malesef öyle olmuyor 🙂

 Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Peki etkisi neler oldu derseniz:

İlk kullanımda cildim normal temizleme rutinime göre daha berrak ve taze oldu.

Minik pütürlerden kurtuldum. 

Cildimi daha arınmış ve duru olduğunu hissetmeye başladım. 

Ancak; 

Yüzünüzü temizleyip kuruladıktan sonra mutlaka güzel bir şekilde nemlendirmelisiniz. Çünkü cilt temizleme sonrasında kızarabiliyor. 

Fırçayı dudak ve göz çevresinde kullanmanızı önermem. Ben gaza gelip “Ne güzel yumuşacık!” Diye dudak çevremde de fırçayı gezdirdim, dudaklarım 2-3 gün kuru kabuk kabuk oldu. Uygularken o kadar etkili değilmiş gibi gelse de sonrasında kızarıklar oluşabiliyor.

Bence her gün kullanımı cildi tahriş eder. Ben haftada 1 ya da 2 kere bu makineyi kullanıyorum. Fazlası cilde zarar verir gibi geliyor. Ayrıca kutudan çıkan fırçanın ayrı olarak satılan yedekleri de mevcut. Bunların normal, hassas ciltler için olanı ve bir de peeling  özellikli olan çeşitleri var. Bu fırça başlıklarını dermokozmetik sitelerinde bulabilirsiniz. 

Ürünü aldığınıza pişman olmazsınız ama olmazsa olmaz mı bu kişiye göre değişir diye düşünüyorum. Ben günlük rutinimde olmasa da haftalık cilt temizliğimde mutlaka kullanıyorum ve cildimi normalden çok daha iyi temizlediğinden eminim. Çünkü yaklaşık 4 haftadır kullanıyorum ve cildimdeki temizlememe rağmen kurtulamadığım pütürlerden ve kapalı gözeneklerden kurtuldum. Çok belirgin olmamakla birlikte gözeneklerimde biraz sıkılaşma var gibi hissediyorum. 

Braun SE830 Yüz Temizleme ve Epilasyon cihazı

Epilatör başlığı da beklentimin üzerinde kullanışlı çıktı. Zaman zaman onu da kullanıyorum. Dediğim gibi kuaföre gidecek vaktiniz olmadığında ya da birkaç minik tüy gözüne çarptığında onlardan kurtulmak için faydalı bir yardımcı. 

Son olarak ışıklı aynasından bahsedecek olursak ışığı ve kendinden büyüteçli aynası yüzünüzdeki ufak tüyleri görmenizi sağlıyor. Ayna da henüz açıp bakmadım ama 4,5 voltluk bir pille çalışıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir